Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, motorsiklet dünyası da kendini sürekli olarak yenileyerek farklı yeniliklere imza atmaktadır. ATV motorsikletler de bu yeniliklerden nasibini alan araçlardan biridir. Son dönemde popülerlik kazanan ATV motorsikletler, off-road deneyimini sevenlerin tercihi haline gelmiştir. Kuba markası da ATV üretiminde adını duyurmuş önemli bir markadır. Ancak, bu araçlarda 45 yada 60 km hız limiti bulunmaktadır ve kullanıcıları trafikte zor durumda bırakabilmektedir buna göre bazı kullanıcılar daha fazla hız ve performans elde etmek istediklerinde “Hız limiti iptali” adı verilen bir yönteme başvurmaktadır. “ISY TUNING ile Hız limit iptali” yöntemi ile Kuba marka ATV motorsikletlerin hız limitlerinin nasıl açıldığına ve bu durumun olası etkilere değinilecektir.

“Hız Limiti”, elektronik kontrol ünitesi (ECU) üzerinde yapılan yazılım değişiklikleri yoluyla aracın performansını artırmayı amaçlayan bir işlemdir. Bu işlem, hız sınırlamalarını aşarak daha yüksek hızlara ulaşmayı mümkün kılar. Kuba marka ATV motorsikletlerde de “Hız limit iptali” uygulanarak, fabrika çıkışında belirlenen hız limitleri üzerinde hızlara çıkabilmek mümkündür. Bu işlem markanın garanti koşullarını ihlal etmemektedir ve motorun ömründe herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Isy tuning’in avantajları arasında daha yüksek hız ve ivme elde etmek, off-road performansını artırmak ve kişiselleştirilmiş bir sürüş deneyimi yaşamak yer almaktadır.

Küba XWolf 700 markası Loncin XWolf 700 ve Goes Xwolf 700 olarakta geçmektedir.

 

2 Yorumlar

  1. Erdem Kılıç

    Chiptuning ile aracımın motoru daha güçlü ve dinamik hale geldi. Yokuşlarda bile sorunsuz çıkabiliyorum.

    Yanıtla
  2. Caner Tekin

    Chiptuning ile aracımı tam bir yarış arabasına dönüştürdüm. Performansından çok memnunum.

    Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir